Hoppa till sidans innehåll

Anmälda skyttar till Telge 3D

28 APR 2014 15:08
Antalet skyttar som anmält sig till Telge 3D stiger för varje minut just nu.
  • Uppdaterad: 03 MAJ 2014 14:52

Titta gärna på ArcRez för riktigt färska uppgifter. Klassvis eller klubbvis.

 

Alingsås BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
59 Bo Carlsson HIE 5 C 30 m
60 Eijvor Carlsson DIE 2 C 30 m
58 Mattias Messer HIE 24 C 30 m
 
BK Dalpilen
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
46 Michail Tonkonogi HCE 4 A 45 m
 
BK Danapilen
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
32 Alexander Hegedüs HCE 4 B 45 m
25 Anders Hedlund HLBE 27 A 30 m
24 Anders Tarukoski HCE 6 A 45 m
22 Erik Dahlblom HCE 10 A 45 m
23 Marika Källsen DBE 11 A 30 m
108 Patrik Palmqvist HCE 14 A 45 m
21 Rickard Johansson HCE 18 A 45 m
20 Tobias Tarukoski HC16 23 A 45 m
 
BK Fiskgjusen
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
137 Bo Lindberg HI21 (HI60) 16 A 25 m
106 Freja Nilsson DB13 30 A 25 m
107 Jessica Nilsson DB16 13 C 30 m
26 Mickael Sjökvist HCE 4 C 45 m
13 Monika Svartvik DLBE 29 A 30 m
92 Peter Bergkvist HLBE 12 B 30 m
69 Roland Bexander HLBE 2 A 30 m
 
BK Friskyttarna
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
144 Renee Modigh DRE 12 E 30 m
 
BSK Siljanpilen
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
40 Joakim Hed HCE 4 D 45 m
39 Julia Hed DBE 15 B 30 m
41 Lennart Hed HCE 6 B 45 m
 
BSK Sturarna
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
62 Erik Berwald HCE 6 C 45 m
27 Ingrid Olofsson DCE 18 C 45 m
28 Jari Hjerpe HCE 10 B 45 m
135 Marko Rohlin HC21 11 D 30 m
136 Mikael Anderle HRE 3 A 30 m
 
BSK Uven
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
30 Bertil Andersson HIE 5 D 30 m
 
Eskilstuna BS
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
109 Carl Heydorn HC16 23 B 45 m
113 Christer Adolfsson HB50 (HB60) 21 D 25 m
122 Jane Gyllhag DBE 13 A 30 m
111 Lena Höglund DBE 11 B 30 m
110 Lisbeth Heydorn DBE 15 A 30 m
112 Veli Lööw HB50 21 A 25 m
 
Finspångs BSK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
71 Anders Johansson HR60 16 D 25 m
70 Per Nilsson HRE 3 B 30 m
 
Gävle BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
15 Chatrine Karlsson DLBE 29 B 30 m
34 Gustav Nilsson HI10 24 F 15 m
29 Inge Bertäng HLBE 2 B 30 m
19 Jan Domeij HLBE 5 A 30 m
139 Joakim Lennartsson HLBE 8 A 30 m
130 Lars-Åke Mattsson HBE 7 C 30 m
89 Ove Grundwall HI21 (HI60) 16 B 25 m
131 Rasmus Wallner HLB16 27 B 30 m
72 Ronny Tankred HLBE 12 A 30 m
132 Stig-Göran Wallner HLBE 17 A 30 m
36 Thomas Nilsson HIE 24 D 30 m
35 Tomas Dunder HIE 19 C 30 m
117 Tommy Hilding HLBE 19 B 30 m
142 Ulf Granström HLBE 22 B 30 m
18 Ulla Domeij DLBE 12 D 30 m
138 Vilma Lennartsson DLBE 12 C 30 m
 
Huddinge BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
66 Alva Olsson DB16 15 E 30 m
65 Axel Olsson HR10 24 E 15 m
67 Frida Olsson DR16 1 B 30 m
119 Max Henriksson HR13 20 A 25 m
120 Roland Henriksson HRE 3 C 30 m
 
Huskvarna BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
38 Bengt Olsson HLBE 8 B 30 m
37 Samuel Olsson HLB13 8 E 25 m
 
I3 Sportcenter
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
118 Crille Andersson HIE 22 C 30 m
48 Johan Wennerlund HIE 19 D 30 m
 
IF Ulvarna
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
47 Björne Seger HB50 21 B 25 m
63 Dante Alegren HB13 25 D 25 m
148 David Adams HCE 4 E 45 m
 
Igelboda BS
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
146 Andreas Norén HCE 10 E 45 m
 
Katrineholms BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
93 Agnes Manninen DB10 1 E 15 m
96 Björn Karlsson HBE 7 B 30 m
94 Hampus Sundin HB10 21 E 15 m
97 Ola Apelkvist HBE 9 B 30 m
 
Kungsängens BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
114 Alex Silversjö HC16 23 C 45 m
73 Christofer Herfindal HCE 14 B 45 m
49 Jarmo Hjerpe HCE 14 C 45 m
115 Tomas Zetterström HBE 7 D 30 m
 
Kungälvs BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
88 Tobias Hellström HCE 6 D 45 m
 
Motala BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
90 Hans-Ove Krusell HCE 10 C 45 m
91 Mikael Englöf HLBE 17 B 30 m
 
Nykvarns BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
99 Ellinor Lindkvist DR13 20 E 25 m
105 Jan Ramstedt HB50 21 C 25 m
85 Kaarina Saviluoto DLBE 29 C 30 m
101 Mac Willners HR16 1 A 30 m
103 Oscar Nossborn HBE 9 C 30 m
102 Petra Gingborn DBE 11 C 30 m
100 Zakk Nossborn HB13 25 E 25 m
 
Nynäshamns BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
83 Kari Karttunen HBE 9 D 30 m
84 Karl-Gustav Åkerblom HC21 (HC60) 28 C 30 m
 
Piteå BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
31 Kurt Lundgren HC21 (HC60) 28 D 30 m
17 Lennart Nordsvahn HCE 14 D 45 m
16 Lisa Södersten DCE 18 D 45 m
 
Rejmyre BSK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
129 Cenneth Johansson HLBE 19 A 30 m
128 Leif Lovén HLBE 5 B 30 m
126 Mikael Hillgren HCE 10 D 45 m
125 Mikael Törnqvist HI21 16 C 25 m
116 Ronny Ståling HIE 17 C 30 m
145 Thomas Antmar HI21 16 E 25 m
127 Ulrika Hillgren DIE 2 D 30 m
 
Stenbro BS
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
42 Ulf Bäcklund HCE 18 B 45 m
43 Viola Bäcklund DRE 1 D 30 m
 
Stockholms BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
44 Elsa Berlin DR13 20 F 25 m
12 Erik Norlin HB13 26 A 25 m
11 Gonzalo Irigoyen HRE 3 D 30 m
9 Johan Priklonsky HB13 25 A 25 m
7 Kevin Ronkainen HR13 20 B 25 m
6 Kristoffer Ronkainen HC10 3 E 15 m
45 Kåre Svensson HBE 7 A 30 m
5 Lasse Höök HBE 9 A 30 m
3 Linnea Broman DB13 30 B 25 m
8 Oliver Eliasson HB10 21 F 15 m
4 Saga Höök DB13 30 C 25 m
2 Stine Bergholtz DBE 15 C 30 m
 
Sundsvall/Ortvikens BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
1 Lennart Carlsson HLBE 2 E 30 m
 
Säters IF BSK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
33 Andreas Forslund HCE 23 D 45 m
 
Södertälje BF
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
121 Eline Haus DB13 30 D 25 m
87 Hans Viberg Motion (HLB21) 8 C 30 m
123 Linus Andersson HR13 20 C 25 m
86 Marcus Kvalöy HC13 8 D 25 m
141 Mats Knutsson Motion (HI21) 17 D 30 m
143 Niclas Björk Motion (HI21) 27 E 30 m
 
Tyresö BS
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
56 Andreas Bagstevold HB13 25 F 25 m
54 Anna Bergman DBE 15 D 30 m
53 Cecilia Albåge Simonsson DB13 26 C 25 m
57 Felix Bergman HB16 13 B 30 m
51 Joakim Bagstevold HC21 (HC50) 11 E 30 m
50 Mattias Nordstedt HC10 3 F 15 m
55 Philip Skog HR13 20 D 25 m
52 Sonja Bergman DB10 1 F 15 m
 
Upplands Väsby BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
61 Mattias Nyberg HBE 13 D 30 m
140 Sandra Lindblom DB13 26 D 25 m
 
Wij BS
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
78 Bobbo Olsson HB10 13 E 15 m
80 Lars Hammarlund HB13 27 C 25 m
76 Ove Olsson HLBE 22 A 30 m
79 Per Hammarlund HB10 9 F 15 m
74 Robert Antman HLBE 24 A 30 m
77 Tommy Eklund HLBE 27 D 30 m
81 Ture Olsson HB13 26 B 25 m
75 Viola Antman DLBE 29 D 30 m
 
Åtvidabergs BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
133 Anders Kempe HCE 28 A 45 m
 
Älvenäs BK
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
64 Jan Bergström HCE 28 B 45 m
 
Örebro BK Jaktpilen
Startnr Namn Klass Patrull Avstånd
82 Mattias Strimark HLBE 24 B 30 m
Fördelning på klasser

  HR DR HB DB HC DC HLB DLB HI DI Mot
10 1
4 2 2


1

13 4 2 7 6 1
1



16 1 1 1 2 3
1



E 4 2 9 8 23 2 19 6 8 2
21



4


4

50

4







60 1









Mot









3
Tot 11 5 25 18 33 2 21 6 13 2 3
Skribent: Arent Grape
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Södertälje BF - Bågskytte
Lina Åtorp
15157 Södertälje

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: bagskytte@sodertalje...

Se all info