Hoppa till sidans innehåll

Juni-resultat!

29 JUN 2015 16:42
Juni är inte bara sommar, det är en massa tävlingar också!
  • Skapad: 29 JUN 2015 16:42

Fältgjusen

Plats

Namn

Klass

1 Marcus Kvalöy HC16
2 Lucas Lagerlund HC16
1 Marko Leppänen HCE
     

Vetlandajakten

Plats

Namn

Klass

11 Vlad Chapa HCE
2 Yngve Malmström HLBE
10 Lars Sjögren HLBE
     

Göta Lejon Cup

Plats

Namn

Klass

12 Lampros Prentzas HCE
3 Sofie Molin DCE
     

Alnöpilen

Plats

Namn

Klass

1 Mathias Andersson HC16
     

Lindome Face to Face

Plats

Namn

Klass

4 Lampros Prentzas HCE
4 Sofie Molin DCE
     

Herrgårds 3Dn

Plats

Namn

Klass

9 Vlad Chapa HCE
2 Yngve Malmström HLBE
7 Lars Sjögren HLBE
     

Timråträffen

Plats

Namn

Klass

1 Mathias Andersson HaHC16
     

Midsommarpilen (grund)

Plats

Namn

Klass

6 Linus Andersson HR16
1 Kai Vinberg HR60
4 Rolf Andersson HCE
8 Lucas Lagerlund HCE
9 Mathias Andersson HCE
2 Sofia Hölaas Borén DLB13
1 Patrik Hjerteblom HLBE
1 Berit Bergström DLB50
     

DM Tavla utomhus

Plats

Namn

Klass

5 Linus Andersson HR16
1 Kai Vinberg HR60
2 Rolf Andersson HCE
5 Lucas Lagerlund HCE
6 Mathias Andersson HCE
1 Sofia Hölaas Borén DLB13
1 Patrik Hjerteblom HLBE
1 Berit Bergström DLB50
     

Swedish Open 3D (grund)

Plats

Namn

Klass

11 Lars Gunnes HBE
1 Robin Lundblad HC10
25 Mårten Blomroos HCE
26 Lampros Prentzas HCE
3 Sofie Molin DCE
2 Linus Lundblad HLB13
10 Terje Gunnes HLBE
7 Irene Lundblad DLBE
10 Eva Eriksson DLBE
     

Sigrid Johanssons Minne (grund)

Plats

Namn

Klass

5 Rolf Andersson HCE
7 Marko Leppänen HCE
5 Linus Andersson HR16
1 Lucas Lagerlund HC16
     

Silverpilen

Plats

Namn

Klass

6 Sofie Molin DCE
9 Lampros Prentzas HCE
     

Hudikträffen

Plats

Namn

Klass

1 Berit Bergström DLBE
     

Tyresöpilen

Plats

Namn

Klass

2 Linus Andersson HR16
6 Putte Lännholm HBE
11 Lars Gunnes HBE
1 Marcus Kvalöy HC13
2 Lucas Lagerlund HC16
20 Lampros Prentzas HCE
21 Marko Leppänen HCE
23 Vlad Chapa HCE
24 Mårten Blomross HCE
3 Sofie Molin DCE
4 Yngve Malmström HLBE
6 Terje Gunnes HLBE
8 Lars Sjögren HLBE
4 Eva Eriksson DLBE
5 Irene Lundblad DLBE
     

DM 3D

Plats

Namn

Klass

2 Linus Andersson HR16
4 Putte Lännholm HBE
9 Lars Gunnes HBE
1 Marcus Kvalöy HC13
2 Lucas Lagerlund HC16
11 Lampros Prentzas HCE
12 Marko Leppänen HCE
14 Vlad Chapa HCE
15 Mårten Blomroos HCE
1 Sofie Molin DCE
2 Yngve Malmström HLBE
3 Terje Gunnes HLBE
4 Lars Sjögren HLBE
3 Eva Eriksson DLBE
4 Irene Lundblad DLBE
     

Grottskottet 3D

Plats

Namn

Klass

2 Linus Andersson HR16
3 Putte Lännholm HBE
6 Lars Gunnes HBE
2 Marcus Kvalöy HC16
3 Lucas Lagerlund HC16
19 Marko Leppänen HCE
20 Lampros Prentzas HCE
23 Mårten Blomroos HCE
2 Sofie Molin DCE
4 Yngve Malmström HLBE
7 Terje Gunnes HLBE
9 Lars Sjögren HLBE
4 Irene Lundblad DLBE
8 Eva Eriksson DLBE
     

Hudikpilen (grund)

Plats

Namn

Klass

1 Patrik Hjerteblom HLBE
2 Berit Bergström DLBE
Skribent: Arent Grape
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Södertälje BF - Bågskytte
Lina Åtorp
15157 Södertälje

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: bagskytte@sodertalje...

Se all info