Hoppa till sidans innehåll

Resultat Telgekvällen

13 MAR 2014 22:23
Telgekvällen är avgjord och resultaten hittar du här!
  • Skapad: 13 MAR 2014 22:23

Plc.

HR16

 

18 m

10

9

1

Simon Olander Ålund

Nykvarns BK

280

13

13

2

Mac Willners

Nykvarns BK

273

11

11

3

Linus Andersson

Södertälje BF

248

5

9

 

 

 

 

 

 

Plc

DR16

 

18 m

10

9

 

Emma Bergström Brutit

Nykvarns BK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plc

HC16

18 m

10

9

1

Marcus Kvalöy

Södertälje BF

239

1

17

2

Mathias Andersson

Nykvarns BK

219

0

16

3

Lucas Lagerlund

Södertälje BF

208

1

11

 

 

 

 

 

 

Plc

HR21

18 m

10

9

1

Cenneth Åhlund

Nykvarns BK

282

15

12

2

Arent Grape

Södertälje BF

267

10

12

3

Michael Blomberg

Södertälje BF

261

7

11

 

 

 

 

 

 

Plc

HB21

18 m

10

9

1

Petra Gingborn

Nykvarns BK

260

8

12

2

Hartmut Ziplies

IF Ulvarna

255

3

15

3

Ingvar Norberg

Södertälje BF

254

6

7

4

Camilla Gingborn

Nykvarns BK

249

4

8

5

Frode Haus

Södertälje BF

242

4

10

6

Patrik Lännholm

Södertälje BF

239

3

9

7

Per Sandgren

Stallarholmens BK

237

5

9

8

Marko Leppänen

Södertälje BF

223

1

6

9

Robert Jansson

Södertälje BF

204

2

4

10

Oscar Nossborn

Nykvarns BK

196

2

7

 

 

 

 

 

 

Plc

HC21

18 m

10

9

1

Rolf Andersson

Södertälje BF

287

17

13

 

 

 

 

 

 

Plc

HLB21

18 m

10

9

1

Patrik Hjerteblom

Södertälje BF

283

15

14

2

Magnus Anesund

Södertälje BF

239

10

9

3

Yngve Malmström

Södertälje BF

237

3

9

4

Terje Gunnes

Södertälje BF

230

3

5

5

Lars Sjögren

Södertälje BF

225

2

7

6

Olof Törnblom

Södertälje BF

206

1

4

 

 

 

 

 

 

Plc

DLB21

18 m

10

9

1

Kaarina Saviluoto

Nykvarns BK

241

3

13

2

Berit Bergström

Nyköpings BK

229

2

5

3

Yvonne Johnson

Nykvarns BK

181

2

6

4

Eva Eriksson

Södertälje BF

166

0

2

 

 

 

 

 

 

Plc

HB50

18 m

10

9

1

Jan Ramstedt

Nykvarns BK

203

3

7

 

 

 

 

 

 

Plc

HC50

18 m

10

9

1

Kent Kreutzer

Nykvarns BK

233

4

6

 

 

 

 

 

 

Plc

HR60

18 m

10

9

1

Rolf Svensson

Södertälje BF

271

11

13

2

Kai Vinberg

Södertälje BF

263

9

12

 

 

Lagresultat Recurve

Cenneth Åhlund Nykvarns BK 282
Simon Olander Åhlund Nykvarns BK 280
Mac Willners Nykvarns BK 273
  Summa 835
     
Rolf Svensson Södertälje BF 271
Arent Grape Södertälje BF 267
Kai Vinberg Södertälje BF 263
  Summa 801
     

Lagresultat Långbåge

   
Patrik Hjerteblom Södertälje BF 283
Magnus Anesund Södertälje BF 239
Yngve Malmström Södertälje BF 237
  Summa 759
     

Lagresultat Barebow

   
Ingvar Norberg Södertälje BF 254
Frode Haus Södertälje BF 242
Patrik Lännholm Södertälje BF 239
  Summa 735
     
Petra Gingborn Nykvarns BK 260
Camilla Gingborn Nykvarns BK 249
Jan Ramstedt Nykvarns BK 203
  Summa 712
Skribent: Arent Grape
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Södertälje BF - Bågskytte
Lina Åtorp
15157 Södertälje

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: bagskytte@sodertalje...

Se all info