Hoppa till sidans innehåll

Resultatet ifrån Extra 3D

28 SEP 2013 14:11
Trettio skyttar besökte skogarna hos Södertälje BF för att träna på 2-pilsskytte i 3D.
  • Uppdaterad: 28 SEP 2013 15:53

Kvalomgång

Namn

Klubb

Resultat

 HR13

 William Norberg
Södertälje BF
 283
     

 HR21

Jan Henriksson
BSK Uven
345
Ulf Markgren
BSK Uven
304
     

HB21

Bobby Larsson
Stallarholmen BK
391
Patrik Lännholm
Södertälje BF
169
     

 DB13

Freja Nilsson
BK Fiskgjusen
265
     

DB21

Lina Björklund
BSK Edsbyn
333
Jessica Nilsson
BK Fiskgjusen
299
     

HC13

Marcus Kvalöy
Södertälje BF
328
     

HC21

Andreas Norén
Igeboda BS
405
Eddie Öyen
BS Kil
379
Magnus Brännström
I3 Sportcenter
363
     

LB13

Alexander Samuelsson
 Gävle BK
254
     

LB16

Ida Karlsson
Gävle BK
111
     

HLB21

Bertil Andersson
BSK Uven
291
Mattias Strimark
Örebro BK Jaktpilen
288
Terje Gunnes
Södertälje BF
269
Mats Knutsson
Södertälje BF
267
Magnus Anesund
Södertälje BF
262
Jan Sidén
BSK Uven
258
Inge Bertäng Gävle BK 213
Lars Sjögren Södertälje BF 187
Yngve Malmström Södertälje BF 187
     

DLB21

Viola Antman Wij BS 217
Ulla Domeij Gävle BK 210
Monika Svartvik BK Fiskgjusen 190
Chatrine Karlsson Gävle BK 177
     

HI10

Torleif Ek Rydén Gävle BK 256
     

HI21

Johan Wennerlund I3 Sportcenter 316
Crille Andersson I3 Sportcenter 287

 

Finaler

Namn

Klubb

Placering

Damer Långbåge

Viola Antman Wij BS 1
Ulla Domeij Gävle BK 2
Monika Svartvik BK Fiskgjusen 3
     

Herrar Långbåge

Terje Gunnes Södertälje BF 1
Bertil Andersson BSK Uven 2
Mats Knutsson Södertälje BF 3
     

Instinktiv

Chrille Andersson I3 Sportcenter 1
Johan Wennerlund I3 Sportcenter 2
     

Compound

Eddie Öyen BS Kil 1
Andreas Norén Igeboda BS 2
Magnus Brännström I3 Sportcenter 3
     

Barebow

Bobby Larsson Stallarholmen BK 1
Lina Björklund BSK Edsbyn 2
Jessica Nilsson BK Fiskgjusen 3
     

Recurve

Jan Henriksson BSK Uven 1
Ulf Markgren BSK Uven 2

 

20 mål
  Djur Grupp Röd Blå Svart Vit
1 Räv 4 16,4 11 6,5 5,3
2 Stående Björn 1 39 23,4 14 9,7
3 Björn 2 19,8 19,8 10,5 7,5
4 Antilop
33,8 20,7 13 8,7
5 Stående Gris
29,8 22 15 10,7
6 Skrattande Räv
25,7 17,7 11,5 9,9
7 Antilop
44,5 28 22,1 13
8 Uv
24,1 19 16 5
9 Liggande Rådjur
20,3 12,4 12,4 6,5
10 Stående Rådjur
23,2 19,9 9 9
11 Liggande Hjort 2 19 14,5 14,5 8
12 Björn 2 20,5 16 10,2 5,4
13 Varg 2 33 24 18,2 10,2
14 Murmeldjur 4 15,3 8,9 7 5,5
15 Sugga 2 25 21 17,5 11
16 Orrar 4 11,1 8 8 6
17 Varg 2 27 20 14 9,2
18 Svin 4 15,5 9 9 6
19 Hjort 1 37 26 15 10,5
20 Liggande Gems 3 14 14 14 6
Skribent: Arent Grape
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Södertälje BF - Bågskytte
Lina Åtorp
15157 Södertälje

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: bagskytte@sodertalje...

Se all info